Duchańce ogrodowe – zagrożenia i szanse

Stale rośnie popularność dmuchanych zabawek ogrodowych do indywidualnego wykorzystania. Większość z nas kojarzy je z tymi ogromnymi zjeżdżalniami, które pamiętamy z wesołych miasteczek i placów zabaw organizowanych przy okazji imprez plenerowych.

 

Źródło zakupu

To najważniejszy problem, portale aukcyjne, które jako pierwsze odwiedzamy zwykle w naszych poszukiwaniach, pełne są rożnych produktów w cenach już od kilkuset złotych. Nie ożna zapominać jednak, iż od jakości zakupionego dmuchanego placu zabaw zależy nie tylko jakość zabawy, ale i przede wszystkim jej bezpieczeństwo. To właśnie najważniejszy element, który powinieneś drogi czytelniku wziąć pod uwagę. Warto jest zatem wybrać droższy produkt, ale pochodzący z renomowanej stajni zabawek.

 

Co z niefirmowymi produktami?

Decydując się na plac zabaw dmuchaniec z niepewnego źródła ryzykujesz dwie rzeczy. Pierwszą i łagodniejszą w skutkach jest po prostu problem z jakością w kwestii spasowania i wytzymałości materiałów. Może z niego uchodzić powietrze i zabawa stanie się niemożliwa. O wiele poważniejsze jest jednak zagrożenie ze strony ostrych krawędzi źle wykonanych materiałów. Dziecko może doznać poważnego skaleczenia lub nawet rozcięcia, kiedy to podczas korzystania ze zjeżdżalni zahaczy odsłoniętą częścią ciała o ostry niczym nóż element. Ponadto nagłe uszkodzenie i fakt ujścia powietrza może skończyć się uderzeniem w ziemię, to jeszcze gorsza opcja, która może skończyć się czymś znacznie poważniejszym aniżeli rozcięcie.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *