Zjeżdżalnia dla dzieci – jak ją wybrać?

zjeżdżalnia, feber, brykacze.pl

Zjeżdżalnia dla dzieci – nieodłączny element każdego placu zabaw. 🙂 Wybierając zjeżdżalnię, musimy kierować się kilkoma kryteriami. Teoretycznie zjeżdżalnie są zawsze podobne, ale mogą różnić się kilkoma kluczowymi cechami. Warto wziąć je pod uwagę, zamiast kupować na ślepo! Postaramy się przybliżyć nieco temat i ułatwić zadanie.

Czym charakteryzuje się dobra zjeżdżalnia?

Przede wszystkim, nie zawsze droższe = lepsze! Dobra zjeżdżalnia to taka, która została dobrana do wieku i potrzeb dziecka. Oczywiście trzeba również wziąć pod uwagę możliwości mieszkania i ogródka.

Zaletą małej zjeżdżalni jest fakt, że można jej bez problemu używać w domu. Również przenoszenie i przechowywanie nie stanowi problemu, ponieważ zjeżdżalnia ze ślizgiem 90 cm jest bardzo lekka i mobilna. Przykładem takiej zjeżdżalni jest Smoby XS.

zjeżdżalnia dla dzieci, ogrodowa, smoby

Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana została zjeżdżalnia. Obecnie większość modeli wykonuje się z tworzywa sztucznego. Zaletą takiego rozwiązania jest waga i mobilność, ale modele metalowe są zdecydowanie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia fizyczne. Przy niewłaściwym użytkowaniu zjeżdżalnia plastikowa może się uszkodzić, zaś metalowej nie powinno się nic stać. Świetną zjeżdżalnią metalową jest model firmy Kettler.

kettler, zjeżdżalnia metalowa, dla dzieci, ogrodowa, do ogrodu, brykacze.pl

Kolejną cechą, która powinna być brana pod uwagę, jest ślizg wodny. W upalne lato świetną możliwością jest zjeżdżanie wśród pluskającej wody – wystarczy podłączyć wąż ogrodowy i odkręcić wodę. Ślizg wodny występuje w zjeżdżalni dla dzieci Feber.

feber, brykacze.pl, zjeżdżalnia dla dzieci, ogrodowa, wodny ślizg

Warto również, żeby ślizg był falowany. Jest to drobne udogodnienie, które zwiększa frajdę ze zjeżdżania. Występuje w większości większych zjeżdżalni plastikowych, na przykład Smoby Funny.

zjeżdżalnia ogrodowa, dla dzieci, smoby funny, brykacze.pl

I na końcu – budowa modułowa. Występuje w zjeżdżalni Smoby Megagliss 2 w 1, która jest jedyna w swoim rodzaju. Jedna zabawka nada się zarówno dla większych, jak i mniejszych dzieci, ponieważ można ją przekształcić w inną długość ślizgu.

zjeżdżalnia dla dzieci, zjeżdżalnia ogrodowa, do ogrodu, modułowa, ogromna, smoby


Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *